Nieuws artikel
NOC*NSF Sportgala 2008
AMSTERDAM (ANP) - Maarten van der Weijden heeft het Sportgala aangegrepen om zijn loopbaan te beëindigen. Na zijn verkiezing tot sportman van het jaar kondigde de zwemmer verrassend zijn afscheid aan. "Ik heb mezelf en de wereld laten zien wat er na kanker mogelijk is. De cirkel is rond voor mij.''

De onderscheiding betekende voor Van der Weijden de bekroning voor zijn verrassende olympische titel op de tien kilometer open water in Peking. Dit gold ook voor de waterpolosters. Bij de vrouwen ging de onderscheiding naar wielrenster Marianne Vos. De sporters kozen Esther Vergeer tot beste gehandicapte sporter.

In tegenstelling tot Van der Weijden stond Marianne Vos wat beduusd op het podium. Ze had er niet op gerekend dat ze de voorkeur zou krijgen boven Anky van Grunsven, die in Peking voor de derde keer op rij goud won, en wereldkampioene allroundschaatsen Paulien van Deutekom. "Dit is geweldig'', zei de verbaasde Vos. "Ik had dit totaal niet verwacht, ik heb daarom niets voorbereid. Ik wil iedereen bedanken die mij bij heeft gestaan, vooral mijn ouders.''

De waterpolosters kregen met hun verrassende olympisch goud in Peking de voorkeur boven de gouden hockeysters en de estafettezwemsters, die in China de titel pakten op de 4x100 meter vrij.

(Bron: www.nocnsf.nl)